Đakovo Croatia “torpedirala” Torpedo, Dino Vuksan najbolji igrač, Lovro Kedačić strijelac, Fabijan Damjanović golman!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

30 MEMORIJALNI NOGOMETNI TURNIR „GREGAČEVIĆ – RADOŠ – VUKADIN“

U nedjelju 28. srpnja u Viškovcima su odigrane utakmice za poredak 30. Memorijalnoga nogometnoga turnira. U borbi za treće mjesto županijski prvoligaš iz Širokoga Polja bio je daleko bolji od Jedinstva iz Forkuševaca. Hajduk je na kraju slavio rezultatom 7:0 – prenosi DJsport.

U borbi za prvo mjesto Đakovo Croatia potvrila je tko je “gazda u gradu”. Đakovčani su slavili protiv Torpeda s nevjerojatnih, ali istinitih 10:0 i tako pobjedničkih pehar odnijeli u svoje klupske prostorije.

Na kraju turnira proglašeni su najbolji pojedinci. Sve tri nagrade pripale su članovima Đakovo Croatije: najbolji igrač je Dino Vuksan, najbolji strijelc s četiri pogotka je Lovro Kedačić, a vratar Fabijan Damjanović,

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

HAJDUK (ŠP) – JEDINSTVO 7:0 (3:0)

Prema očekivanju nogometaši Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv županijskoga drugoligaša iz Forkuševaca. Tim su rezultatom igrači trenera Igora Mandića doneke popravili dojam nakon jučerašnje blijede igre protiv kuševačkoga Torpeda.

Tijekom cijeloga susreta nogometaši Hajduka imali su više od igre, stvorili su veliki broj izglednih prilika i na kraju postigli sedam pogodaka. U prvih 45 minuta Širokopoljci su postigli tri pogotka da bi u nastavku dodali još četiri. Dvostruki strijelci za pobjedničku momčad bili su Domagoj Ivić i Mario Drga, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Denis Marušić, Stjepan Đambić i Mario Šekerija. Tako su nogometaši Hajduka osvojili treće mjesto, a Forkuševčani su turnir završili na četvrtom mjestu.

Hajduk (ŠP) igrao je u sastavu: Dino Marušić, Subašić, Mišetić, Denis Marušić, Kovačević, Ljuban Ivić, Drga, Čurila, Peša, Marin Šekerija, Domagoj Ivić. Još su igrali: Mario Ivić, Ivo Šekerija, Vitić, Vinko, Veselinović, Stjepan Đambić). Trener: Igor Mandić.

Za Jedinstvo su igrali: Marijanović, Dalibor Paradžik, Sinjaković, Tribuljak, Matković, Miladinović, Filip Paradžik, Perić, Priedrich, Drenjančević, Zorić. Još su igrali: Ivanišević, Šerbedžić, Sabadi, Ilić.

UTAKMICA ZA PRVO MJESTO

ĐAKOVO CROATIA – TORPEDO 10:0 (5:0)

Trebala je ovo biti, barem što se tiče prvoga poluvremena, neizvjesna i otvorena utakmica u kojoj su igrači trenera Josipa Mišića htjeli dokazati svoju vrijednost i kandidaturu u borbi za naslova prvaka u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. Međutim, u prvih 45 minuta Kuševčani gotovo da nisu niti postojali na terenu dok su Đakovčani gotovo u svakom izlasku pred protivnički gol postizali pogotke.

Sve je krenulo već u prvoj minuti kada Fabijan Petričević dovodi Đakovačne u vodstvo 1:0. Nedugo nakon toga, slobodan udarac s dvadesetak metarak izveo je Fabijan Petričević. Precizna lopta završila je u lijevom donjem kutu Vinkovićeve mreže. Torpedo je samo jednom uputio udarac prema mladom golmanu Damjanoviću. Nakon ubačene lopte iz kornera najvišu u skoku bio je Josip Antinac, ali udarac glavom završava preko gola. Sljedeći izlet u kuševački kazneni prostor završio je novim đakovačkim golom. S desne strane upućena je lopta u peterac, na pravom se mjestu našao Petričević koji postiže svoj drugi pogodak. Nekoliko minuta kasnije novi šok za Kuševčane. Strijelac za 4:0 bio je Valentinć. U samoj azvršnici prvoga dijela Đakovo Croatia postiže peti pogodak. Strijelac je bio Fabijan Petričević.

I u drugom poluvremenu bila je to jednosmjerna ulica. Đakovčani su postigli još pet pogodaka, a niti promjene u kuševačkim redovima nisu donijele nikakvu promjenu. Za 6:0, po drugi se puta u listu strijelaca, upisao Blažanović, Vuksan je postigao sedmi, Duje Batinić osmi, a mladi Šušak postigao je deveti gol. Jubilarni deseti pogodak u završnici utakmice postigao je Luketić.

Đakovo Croatia igrala je u sastavu; Damjanović, Luketić, Damjanović, Klemen, Batinič, Valentić, Moises, Lulić, Vuksan, Blažanović, Petričević. Još su igrali: Vujnović, Dogan, Šušak, Šimić, Milić, Kedačić, Kovač, Novaković, Blažević). Trener: Ivica Gavran.

Za Topredo su igrali: Vinković, Kopecki, Matej Čuić, Eror, Cicvarić, Ivanda, Gudelj, Radoš, Lulić, Antinac, Josip Čuić. Još su igrali: Schell, Gadžić, Lovaković, Butor, Mislav Ivanda, Komljenović, Piler). Trener: Josip Mišić.